Juhan LiivJuhan Liivi lugu

7. jaanuaril kell 16.00
KLJM Lõõla õppekeskuses

Loeb ja räägib Enn Klooren

Lumehelbeke
tasa, tasa

Liugleb aknale
tasa, tasa ...

 

Kes neid ridu ei teaks … Kes neid ridu ei armastaks …

 

Lõõla uues Kaitseliidu Õppekeskuses kõlavad Juhan Liivi luuletused Enn Klooreni professionaalses esituses tasaste kitarrihelide saatel. Väljas sajab lund ja tuiskab. Soe tuba on hämar, laual võbeleb küünlaleek, maitstakse omatehtud küpsetisi, juuakse kohvi ja teed.

Selline kena üritus toimus sel neljapäeval Lõõlas, kuhu olid kogunenud 15 külaelanikku, kes tuisku trotsides kohale olid jõudnud. Üritust olid oma kohalolekuga tulnud austama ka valla juhtkond.

Peale luuleprogrammi lõppu said inimesed rääkida vallavanemaga ja omavahel. Arutati valla probleeme, uuriti vallavanemalt lumekoristusega seotud infot, soovitati Väätsa apteegis viia sisse kaardimakse võimalus. Arutati kauplusautoga seonduvat, elanike ettepanek oli panna autolafka ühel päeval nädalas sõitma ringi vastupidises suunas, et Lõõla poleks alati viimane peatuskoht. Praegu on tihti Lõõlas juba paljud kaubad otsa saanud.

Arutati ka edaspidiste ürituste korraldamist. Vähemalt korra kuus tahavad lõõlakad kaitseliidu õppekeskuses läbi viia ühe ürituse, järgnev üritus on planeeritud 16. veebruariks, mil oleme külla kutsunud Väätsa valla pensionärid. Tere tulemast teile!

Kokkutulnud avaldasid meelehärmi, et üritusele polnud tulnud Lõõla nooremad inimesed, kelle nägemus Lõõla elu paremaks muutmisest oleks olnud väga vajalik kuulda.

Avaldame tänu Enn Kloorenile selle kena luuleõhtu eest.
Samuti oleme tänulikud Kaitseliidule, kes on meile lahkelt lubanud oma kena maja erinevateks üritusteks kasutada.

Meie lugupidamine vallavanem Jarno Laurile, kes oma lühikese ametisoleku ajal käis juba kolmandat korda Lõõla rahvaga kohtumas.

Leida Madrus
lõõlakas